مقالات علمی و پژوهشی

راز پخت برنج طارم

برنج به عنوان یکی از غذاهای اصلی مردمان ایرانی بشمار می‌رود که بر سر هر سفره‌ای می‌توان آن را مشاهده کرد، در واقع بسیاری فقط از برنج ایرانی طارم استفاده خواهند کرد و عده‌ای دیگر ممکن است تا به حال برنج ایرانی را پخت نکرده باشند.

طریقه‌ پخت برنج طارم و چند نکته مهم

بسیاری همواره این سوال را از خود می‌پرسند که چگونه برنج طارم را بپزیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پخت برنج ایرانی طارم چندان هم مشکل نیست در واقع برنج ایرانی بسیار خوش طعم و خوش پخت می‌باشد که می‌توان آن را به صورت کته یا آبکش مورد استفاده قرارداد. در ادامه مطالب طرز تهیه برنج ایرانی طارم را به صورت دم پخت یا آبکش برای شما بیان خواهیم کرد.

پخت برنج ایرانی طارم (آبکش شده)

هنگام پخت برنج ایرانی طارم به صورت آبکش ابتدا باید برنج را چند بار با آب سرد بشویید، اما دقت داشته باشید که زیاد آن را چنگ نزنید؛ چرا که برنج  کاملا خورد خواهد شد.

در مرحله بعدی باید برنج ایرانی را به مدت ۸ ساعت در آب و نمک بخیسانید، نکته‌ای که در این جا حائز اهمیت می‌باشد این است که برای هر پیمانه برنج باید نصف قاشق غذاخوری نمک را در نظر بگیرید، البته اگر برنج شما بیش از چهار ماه از زمان برداشت آن گذشته، برای قد کشیدن قبل از پخت باید یک روز کامل آن را بخیسانید.

در مرحله بعدی برنج را همراه با مقداری آب بر روی گاز بگذارید و اجازه دهید که برنج و آب کاملا بجوشند و برای قد کشیدن بهتر آن می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو یا سرکه را به مخلوط برنج و آب اضافه کنید، در این جا دقت داشته باشید که باید آهسته برنج را هم بزنید؛ سپس زمانی که مغز برنج کمی نرم شد می‌توانید آن را از روی گاز بردارید و در آبکش بریزید تا آب آن کاملا خارج شود.

زمان پخت برنج طارم دقت داشته باشید که ممکن است سریع‌تر از بقیه برنج‌ها شل شود، بنابراین باید خیلی سریع آن را درون آبکش بریزید، سپس برای هر پیمانه برنج ۲ قاشق غذاخوری روغن را ته قابلمه بریزید

و بعد برنج را درون قابلمه ریخته سپس آن را به شکل مخروط بالا بیاورید، در نهایت باید اجازه دهید که قابلمه با شعله بسیار پایین حدود ۲۵ دقیقه دم بکشد.

پخت برنج طارم اعلا

طرز تهیه به‌ صورت کته

برنج ایرانی طارم به صورت کته بسیار خوش مزه‌تر می‌باشد، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آن را به صورت دم پخت تهیه کنند.

برای پخت برنج طارم ابتدا بعد از شستشوی آن باید در ازای هر پیمانه برنج ۱ لیوان آب گرم به آن اضافه نمایید و مقداری نمک درون قابلمه بریزید، سپس اجازه دهید به مدت ۱ ساعت خیس بخورد.

بعد از خیس خوردن زیر قابلمه را با همان وضعیتی که دارد روشن کنید و مقداری روغن به آن اضافه نمایید، سپس دو پیمانه آب دیگر هم به آن اضافه نمایید و اجازه دهید برنج بپزد؛ زمانی که آب برنج کاملا بخار شد حرارت را کم کنید و به مدت ۱ ساعت اجازه دهید برنج بر روی شعله ملایم دم بکشد.

پخت کته برنج طارم اعلا

نکات مهم درمورد پخت برنج طارم

هنگام پخت برنج ایرانی ممکن است برنج شما شل شود که در این شرایط می‌توانید مقداری آب سرد بر روی برنج بریزید تا از نرم شدن بیش از حد آن‌ها جلوگیری کنید.

از دیگر نکات پخت برنج طارم این است که هر چه قدر نمک بیشتری به آن اضافه کنید پخت با کیفیت‌تری دارد که کاملا مغایر با برنج‌های خارجی می‌باشد، از طرفی برای اینکه برنج شما رنگ سفیدی داشته باشد می‌توانی چند قاشق ماست به برنج درون قابلمه اضافه کنید.

دقت داشته باشید اگر برنج بیش از حد بر روی گاز جوش خورد، می‌توانید چند قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه نمایید تا برنج شما نرم نشود.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برنج ایرانی درجه یک از طعم و عطر بی‌نظیری برخوردار است و محصول درجه یک آن ری بیشتری هم دارد و می‌توانید یک کیلو از آن را برای ۶ نفر مورد استفاده قرار دهید، اما برنجی که نا مرغوب باشد هر کیلو از آن تنها برای ۵ نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین گران بودن برنج درجه یک می‌تواند به صرفه‌تر باشد.

زمانی که برنج را درون قابلمه ریخته و بر روی شعله قرار می‌دهید، سعی کنید شعله را زیاد نمایید تا برنج شما سریعا جوش بخورد؛ چرا که زیاد ماندن برنج بر روی شعله ملایم باعث نرم شدن آن خواهد شد.  اگر برای پخت برنج طارم از برداشت قدیم آن استفاده می‌کنید باید زمان خیساندن آن را طولانی‌تر کنید و آب بیشتری به آن اضافه نمایید.

هنگام پختن برنج ممکن است فرصت زیادی برای خیساندن آن نداشته باشید که تحت این شرایط می‌توانید مقدار زیادی نمک به آن اضافه کنید و پس از آبکش کردن بر روی برنج مقداری آب ولرم بریزید تا شوری آن گرفته شود؛ البته برنج خیس کرده بدون نمک خیلی سریع شکفته می‌شود و نرم و خمیری شکل خواهد شد.

برنج‌هایی که تازه برداشت شده‌اند با خیس خوردن زیاد کیفیت خود را از دست خواهند داد، بنابراین باید تنها چند ساعت در آب خیس بخورند و هنگام پختن آب کمی را به آن‌ها اضافه کنند. از طرفی برای اینکه برنج شما به هم نچسبد می‌توانید ۲ لیوان آب سرد را به برنج در حال جوشیدن اضافه نمایید، همچنین برنج طارم ایرانی  تنها ۶ تا ۸ دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد.

برنج پخته طارم اعلا

نکات مهم برای قد کشیدن برنج

بسیاری از افرادی که به پخت برنج طارم می‌پردازند روش‌های مختلفی را بکار می‌برند تا رنگ سفیدی داشته باشد و به اندازه قد بکشد، برای این کار همان طور که گفته شد می‌توانید چند قاشق آبلیمو یا سرکه به آن اضافه کنید حتی استفاده از حلقه‌های پیاز هم کمک بسیار زیادی می‌کند.

ناگفته نماند که استفاده از یخ هنگام آبکش کردن برنج به قد کشیدن آن کمک زیادی خواهد کرد، حتی بسیاری از آشپزهای قدیمی برای اینکه برنج آن‌ها قد بکشد از زاج استفاده می‌کنند.

قابلمه‌ای که برای جوشیدن برنج انتخاب می‌کنید باید از جای کافی برخوردار باشد، همچنین استفاده از کمی روغن می‌تواند به قد کشیدن برنج کمک بسیار زیادی کند و شکل دادن برنج به صورت هرمی به بهتر دم کشیدن برنج کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *