مقالات علمی و پژوهشی

روغن ارده کنجد با روغن کنجد چه تفاوتی دارد؟

زمانی که برای خرید مواد غذایی راهی فروشگاه می شوید با تنوع بسیاری از روغن های گیاهی رو به رو خواهید بود که ممکن است بسیاری از افراد واقعا سردرگم شوند و هیچ آشنایی با آن‌ها نداشته باشند یا این که ندانند کدام یک را باید برای پخت و پز خود خریداری کنند. روغن کنجد و روغن ارده کنجد برای پخت و پز را می‌توانید از فروشگاه‌های سراسر کشور خریداری نمایید که این نوع روغن به دلیل ذائقه ایرانی ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

تفاوت اصلی روغن کنجد و روغن ارده کنجد در چیست ؟

بسیاری از این روغن‌ها برای سرخ کردن مناسب هستند بر روی بسته‌بندی آن ها نوشته شده:   «مخصوص سرخ کردنی و روغن بدون پالم». بسیاری از افراد به روغن‌هایی که در کارخانه تولید می‌شوند هیچ گونه اعتمادی ندارند، بنابراین روغن های ارگانیک بسیاری مثل روغن زیتون و روغن کنجد وجود دارد که می‌توانند آن‌ها را مورد استفاده قرار دهند.

روغن کنجد یکی از روغن‌های ارگانیکی می‌باشد که تحمل حرارت بیشتری دارد و می‌توان آن را برای پخت و پز و تهیه انواع سالاد بیکار کرد، همچنین شما می‌توانید به صورت ارگانیک روغن کنجد را در منزل خود با استفاده از دستگاه های مخصوص تهیه نمایید.

با توجه به این که روز به روز برای روغن‌های ارگانیک و خالص تقاضا زیاد می‌شود، آن‌ها را در بازار به صورت خالص عرضه می‌کنند، در واقع از بین تمامی این روغن ها می توان روغن کنجد را نام برد که طرفداران خاص خود را دارد و ارزش غذایی آن بسیار زیاد است.

حال ممکن است بسیاری از افراد با این سوال مواجه شوند که تفاوت روغن کنجد و روغن ارده کنجد در چیست؟ در ادامه مطلب اطلاعات مناسبی را در مورد خواص کنجد، روغن کنجد، روغن ارده کنجد و تفاوت این دو در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خواص روغن کنجد

خواص کنجد 

برای این که بتوانیم اطلاعات مناسبی را در مورد روغن کنجد در اختیار شما قرار دهیم باید از خاصیت غذایی آن‌ها مطلع شویم. در واقع کنجد یکی از قدیمی‌ترین دانه‌هایی است که از زمان باستان آن را مورد استفاده قرار می‌دادند، همچنین در مناطق مدیترانه‌ای این دانه را با هر غذایی مصرف می‌کنند.

۵۰ درصد از دانه‌های کنجد به روغن تبدیل می‌شود، ۲۰ درصد آن حاوی پروتئین می‌باشد و مابقی دانه را فیبر تشکیل خواهد داد. با توجه به این که کنجد را بیشتر به صورت روغن مصرف می‌کنند بسیاری از افراد همواره درصدد این هستند، ببینند که چرا بیشتر مردم ترجیح می دهند از روغن این دانه استفاده نمایند.

البته به این نکته دقت داشته باشید که تفاوت روغن کنجد و روغن ارده کنجد بر روی خاصیت آن‌ها تاثیری نخواهد گذاشت. در واقع باید بگوییم با توجه به این که قسمت روغنی کنجد از دو آنتی اکسیدان به اسم سسامولین و سسامین تشکیل می‌شود، از خواص بی نظیری برخوردار است که هنگام تصفیه روغن به‌هیچ وجه از بین نمی رود.

از دیگر مواد مغذی که در این دانه وجود دارد می‌توان از ویتامین‌ها، کلسیم، منیزیم، مس و مواردی از این قبیل یاد کرد.  در واقع روغن کنجد را با دو روش گرم و پرس سرد تولید خواهند کرد که هر کدام از آن ها فرآیند خاص خود را دارد.

اما تفاوت روغن ارده کنجد و روغن کنجد در چیست ؟

در ادامه‌ مطالب تفاوت روغن کنجد و روغن ارده کنجد را بیان خواهیم کرد. در واقع برای تولید روغن کنجد از پرس سرد استفاده خواهد شد، به این نحو که دانه‌ های کنجد درون دستگاه قرار می‌ گیرند و با تحت فشار قرار دادن، روغن آن استخراج خواهد شد.

از طرفی روغن ارده کنجد را کمی متفاوت تر تهیه خواهند کرد، به این صورت که ابتدا باید کنجد ها را بشویند و آن ‌ها را کمی تفت دهند، سپس کنجد را به ارده کنجد تبدیل کنند و در آخر با استفاده از دستگاه پرس روغن ارده را استخراج نمایند.

ممکن است بسیاری از افراد این سوال را بپرسند که کدام یک ازاین روغن ها برای سلامتی بدن مناسب است؟

نکته ‌ای که این ‌جا حائز اهمیت می‌ باشد، این است که هر دو نوع روغن را نمی‌توان برای سرخ کردن غذاها مورد استفاده قرار داد، چرا که تحمل حرارت بالا را ندارند؛ بنابراین به ‌هنگام استفاده از روغن های کنجد آن‌ ها را تنها برای تفت دادن استفاده نمایید.

روغن ارده کنجد

استفاده از کدامیک بهتر است ؟

در مورد روغن کنجد و روغن ارده کنجد در غذا باورهای مختلفی وجود دارد، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که از این روغن می‌توانند برای سرخ کردن تمام مواد غذایی استفاده کنند، اما باید بگوییم در صورتی که این روغن در معرض حرارت بالا قرار بگیرد ممکن است سرطان‌زا شود،  بنابراین هیچگاه حرارت زیادی به آن ندهید.

عده‌ای از افراد در مورد خواص روغن کنجد و روغن ارده کنجد تصورات متفاوتی دارد، به عنوان مثال روغن کنجدی که به روش پرس سرد به دست می‌آید ممکن است بهتر باشد، چرا که هیچ عمل شیمیایی بر روی آن انجام نشده و خواص اولیه دانه کنجد همچنان باقی می‌ماند. از طرفی روغن کنجدی که به این شکل بدست می‌آید از بوی تند و زننده برخوردار نیست و مزه غذا را تغییر نمی‌دهد، اما افرادی که با روش تهیه روغن کنجد سرد مخالف هستند بر این باورند که روغن‌هایی که با توجه به تغییرات شیمیایی ایجاد می‌شوند؛  برای مصارف روزانه مناسب تر هستند.

تفاوت روغن کنجد و روغن ارده کنجد تنها در نحوه تهیه آن‌ها می‌باشد، به همین علت عده‌ای بر این باورند با توجه به اینکه هنگام روغن گیری از ارده کنجد آن را تفت می‌دهند، ممکن است روغن خالص‌تری به دست آید، اما وزارت بهداشت تابه حال اطلاعاتی را در مورد مزایا و معایب این روغن‌ها بیان نمی‌کند.

به طور کلی شما هم اگر قصد دارید از روغن ارده کنجد در غذاها یا روغن کنجد استفاده کنید، می‌توانیم به فروشگاه‌های معتبر در سراسر کشور مراجعه کرده یا این که با استفاده از دستگاه‌های مختلف در منزل خود روغن ارده یا روغن کنجد را تهیه کنید.

خواص روغن ارده کند و روغن کنجد

روغن ارده کنجد در برابر آسیب‌های سلولی از بدن محافظت می‌کند، در واقع از تجمع رادیکال‌های آزاد جلوگیری کرده و سلامت بدن را تضمین می‌کند. روغن کنجد همچنین برای سلامت قلب بسیار مناسب است و تحقیقاتی که کارشناسان انجام داده اند،  نشان می‌دهد

این روغن از اسیدهای چرب غیر اشباع برخوردار است که از به وجود آمدن بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری خواهد کرد. کاهش کلسترول خون از دیگر خواص روغن کنجد و روغن ارده کنجد برای پخت و پز به شمار می‌رود. افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند، می‌توانند از روغن کنجد استفاده کنند؛ چرا که پراکسیداسیون لیپیدها را کاهش می‌دهد و فشار خون در بیماران را تنظیم خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *