مقالات علمی و پژوهشی

سم در برنج چه نقشی ایفا می‌کند؟

نقش سم در برنج چیست؟

در سال‌های اخیر وجود سم در برنج به یکی از مسائل نگران‌کننده تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای از بین بردن آن کارهای مختلفی را انجام خواهند داد. آرسنیک به عنوان یکی از سمی‌ترین عناصر در کل جهان معرفی می‌شود که می‌تواند بسیار کشنده باشد. امروزه خبرهایی در مورد این که سم آرسنیک در برنج پیدا می‌شود مردم را با نگرانی‌های بسیار زیادی همراه کرده است.

حال سوالی که این جا برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود این است که آرسنیک در برنج چگونه ایجاد می‌شود؟ در بررسی‌هایی که انجام شده محققان این موضوع را ثابت کرده‌اند که این سم در برنج وجود دارد و در صورتی که به بدن انسان نفوذ کند عوارض جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

با توجه به این که برنج یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی افراد در سراسر جهان می‌باشد در ادامه مطالب قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد سم آرسنیک برنج در اختیار شما قرار دهیم.

وجود سم آرسنیک در برنج 

آرسنیک را نمی‌توان به تنهایی در طبیعت پیدا کرد، بنابراین باید بگوییم که آرسنیک در بافت گیاهان و جانوران وجود دارد که به نسبت میزان آلودگی محیط اطراف دسترسی به آن بیشتر می‌شود، در نتیجه برنجی که روزانه مصرف می‌شود سم آرسنیک را از محیط اطراف خود می گیرد.

این سم به طور معمولی در اکثر مواد غذایی وجود دارد، اما مقدار آن به قدری نیست که نگران کننده باشد، زمانی می‌توانید نسبت به سم آرسنیک واکنش نشان دهید که مقدار زیادی از آن را مورد استفاده قرار داده باشید.

سم آرسنیک در برنج

تاثیرات آرسنیک در برنج 

آرسنیک به طور معمول باعث مسمومیت غذایی خواهد شد و گاهی اوقات رنگ پوست افراد را تغییر می‌دهد و لکه‌هایی را بر روی صورت ایجاد می‌کند، همچنین وجود میزان زیادی سم آرسنیک در بدن می‌تواند میزان ضربان قلب را تغییر دهد که تحت این شرایط حتما باید به پزشک مراجعه نمایید.

به طور کلی سم در برنج می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را بر روی سلامت انسان‌ها بر جای بگذارد، حتی مقدار بیش از حد آن باعث مرگ افراد می‌شود. با توجه به این که سم آرسنیک در بیشتر مواد غذایی وجود دارد و مقدار آن به بسیار کم است نمی‌تواند تهدید جدی را برای سلامت بشر داشته باشد، اما بسیاری از محققان این نظریه را دارند که اگر سم در بدن انباشته شود می تواند ضررهایی را برای سلامت انسان داشته باشد.

بسیاری از بیماری‌های مزمنی چون انواع سرطان، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲ و غیره ریشه در استفاده از سم آرسنیک دارند.

از طرفی سم می‌تواند بر روی سلول‌های عصبی آثار جبران ناپذیری را بر جای بگذارد، همچنین زوال عقل را در کودکان و نوجوانان تشدید می‌دهد، به همین علت تغذیه نامناسب مستقیما بر روی کارکرد مغز کنترل دارد.

سم در برنج برای خانم‌های باردار زیان‌هایی را به بار می‌آوردکه می‌تواند بر روی رشد جنین آن‌ها مستقیما تأثیر بگذارد. با توجه به تحقیقاتی که در سال گذشته انجام شده می‌توان گفت که وجود سم آرسنیک می تواند تولد نوزادان با خطر مواجه کند.

کاهش سم آرسنیک

شاید بسیاری از افراد به دنبال این باشن که سم آرسنیک دربرنج را کاملا از بین ببرند، اما باید بگوییم که با روش‌های ساده نمی‌توان به صورت کامل سم آرسنیک را از بین ببرد، اما راهکارهای دیگری وجود دارد که به راحتی می‌توانید سم موجود در برنج را کاهش دهد.

به عنوان مثال زمانی که قصد دارید برنج را طبخ کنید آن را با آب تمیز و بدون آرسنیک شستشو دهید، همچنین برای پختن برنج باید از آبی استفاده کنید که سم آرسنیک نداشته باشد.

از طرفی به این نکته دقت داشته باشید که حرارت می‌تواند ۵۰ درصد از سم موجود در برنج را کاهش دهد، ولی سعی کنید که شستشوی برج را چند بار تکرار نکنید زیرا مواد مغذی و خاصیت آن را کم می‌نمایید.

سم در برنج چه نقشی ایفا می‌کند

پیشگیری

همان طور که گفته شد برای این که بتوانید به کاهش سم در برنج کمک کنید، حتما باید آن را با مقدار زیادی آب بپزید، اما نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که برنج قهوه‌ای مقدار بسیار زیادی سم آرسنیک را درون خود نگه می‌دارد، به‌همین علت بیشتر مردم برنج سفید را استفاده می‌کنند.

از طرفی برنج‌هایی که در مناطق هیمالیا کاشته می‌شوند میزان سم آرسنیک کمتری دارند، چرا که آرسنیک در این مناطق خیلی کمتر یافت می‌شود، گاهی اوقات کشاورزان در فصل‌های خشک سال برنج می‌کارند که تحت این شرایط باید از آب‌های آلوده برای آبیاری استفاده کنند، بنابراین مقدار آرسنیک در برنج بسیار زیاد می‌شود.

تحقیقات دیگری که توسط کارشناسان انجام شده نشان می‌دهد که اگر از مواد غذایی مختلف استفاده کنید سیستم ایمنی بدن شما در برابر برنج‌های سمی مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان خواهد داد. بدون شک آرسنیک در برنج می‌تواند نگران کننده باشد به خصوص برای افرادی که برنج یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی آن‌ها بشمار می‌رود.

برنج در کشور ما

با توجه به این که در کشور ما برنج در سبد غذای اصلی مردم قرار می‌گیرد بررسی‌های زیادی بر روی آن انجام می‌دهند تا به مزایا معایب آن پی ببرند. نکته دیگری که باید آن را در نظر داشته باشید این است که کودکان از فرآورده‌های مختلف برنج استفاده می‌کنند،

به عنوان مثال شیر برنج، شیرینی برنجی، فرنی و غیره از غذاهایی می‌باشند که در رژیم غذایی کودکان وجود دارد، بنابراین باید توجه زیادی به سیستم ایمنی کودکان خود داشته باشید.

نکات بسیاری در مورد آرسنیک در برنج وجود دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عنوان مثال سعی کنید برنج مورد نیاز خود را از محیط‌هایی تهیه نمایید که آلوده نباشند، چرا که مناطق آلوده‌ای که در آن جا برنج کشت می‌شود سم آرسنیک را بیشتر می کند.

از طرفی آبی که با آن برنج را شستشو می‌دهید از دیگر روش‌هایی است که می‌تواند میزان این سم را در برنج بالا ببرد، چرا برنج می‌تواند آرسنیک موجود در آب‌ها را به خود جذب کند و در نهایت آن را به بدن انتقال دهد. با توجه به این که در کشور ما کشاورزان با مشکلات کم آبی روبه رو هستند، بسیاری از شالیزارها برای کشت برنج با آب‌های آلوده آبیاری خواهند شد در نهایت سم در برنج افزایش پیدا می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *